Statybinės plėvelės

Statybinės plėvelės stogams, karkasiniams ir apšiltinamiems namams

Viena pagrindinė statybinių plėvelių funkcijų yra apsaugoti šilumos izoliaciją nuo drėkimo. Per drėkstančią stogo dangą išeina daug šilumos, todėl netaisiklingai parinkta statybinė plėvelė apriboja energijos, sunaudojamos namo šildymui, išlaidas. Kad stogo plėvelė gerai veiktų, turi būti pasiektas vandens garų, pereinančių per termoizoliaciją, srauto balansas: iš stogo išleidžiamų vandens garų turi būti bent jau tiek, kiek yra įeinančių. Tačiau vandens garų iš vidaus į gyvenamąją pastogę patenka visus metus (kadangi oro temperatūra patalpose teoriškai visus metus būna ta pati), o į išorę gali išeiti tiktai kelis mėnesius, kai susidaro tam tinkamos sąlygos.Tai yra pliusinė temperatūra , ir stogo danga pakankamai išyla .Statybinės plėvelės skirstomos į keturis tipus - difuzinės , antilkondensacinės , vėjo izoliacija, garo izoliacija.

Difuzinės plėvelės - Kvėpuojančios plėvelės
Difuzinė plėvelė naudojama apšiltintiems stogams, klojama ant ištisinio pakloto arba gegnių. Taip pat tinka neapšiltintiems stogams. Lengvai ir greitai montuojama, taip mažėja stogo įrengimo kaštai. difuzinė stogo plėvelė „kvėpuoja“ kaip šiuolaikiniai sportiniai rūbai – išleidžia kūno išskiriamą drėgmę ir efektyviai apsaugo nuo lietaus.

Antikondesacinės-hidroizoliacinės plėvelės
Naudojamos šlaitiniuose stoguose kaip pagalbinė stogo danga. Antikondensacinės plėvelės naudojamos neapšiltintoms stogo konstrukcijoms. Klojant šią plėvelę, ant apšiltinimo medžiagos turi būti išlaikytas oro tarpas, tarp apšiltinimo medžiagos ir antikondensacinės plėvelės , nes antikondensacinė plėvelė yra labai mažai laidi garams.
Vėjo izoliacija - Fasdinės plėvelės
Vėjo izoliacija labai daug turi panašumų i difūzinę plėvele , skiriasi tik jos techninės savybės ir ji yra pigesnė už difūzinę plėvelę . Todėl neretai yra maišomos su stogine difūzine plėvele, vėjo izoliacija yra pigesnė nei difūzinė plėvelė ir ji neturi techninių galimybių laikyti vandens savo išorinėje pusėje , vėjo izoliacija apsaugo nuo vėjo bei drėgmės , todėl jos negalima naudoti stogo konstrukcijoje kaip difūzinės plėvelės .Fasadinė plėvelė naudojama šiluminės izoliacijos išorinėje (“šaltojoje”) pusėje, naudojamos fasado šiltinimui, kad neleistų vėjo į konstrukciją ir išleistų drėgmę iš jos. Sandūrose vėjo izoliacija turi būti suleidžiama ant tąšo ir pritvirtinama sulaikančiąja lentele.  Būtina palikti konstrukcijos ventiliavimo oro tarpą, kuris leistų išeiti drėgmei iš konstrukcijos.
Garo izoliacija
Naudojama šiluminės izoliacijos vidinėje (“šiltojoje”) pusėje, kad neleistų drėgmei iš pastato vidaus patekti į konstrukciją. Sandūrose garo izoliacija turi būti užleidžiama 10cm ir kraštai suklijuojami lipnia hermetiška juosta.

Statybinė plėvelė

Polietileninė statybinė - izoliacinė plėvelė, nepralaidi vandens garams. Sudaro izoliacinį sluoksnį, kuris apsaugo įvairias pastato konstrukcijas nuo drėgmės ir kitų (lietaus, sniego, dulkių) atmosferinių reiškinių poveikio. Elastinga, lengvai montuojama medžiaga, atspari plyšimui.Naudojama statybose .